Демонстрантите влегоа во дворот на Владата. Состојбата вечерва ескалираше

Демонстрантите скандираат „Оставка, оставка“ и „Никогаш Северна, само Македонија“.

Во групата граѓани можеа да се забележат неколку лица со фантомки, со сокриени лица кои беа насочени во прв кон полицијата. Кон зградата на владата да почнат да летаа јајца, шишиња и хартиени ролни.

Демонстрантите влегоа во дворот на Владата. Состојбата вечерва ескалираше.

Демонстрантите кои бараат отфрлање на францускиот предлог за решение на спорот со Бугарија се префрлија од булеварот Илинденска во дворот на зградата на Владата.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.