Денеска е најсреќниот ден во семејството Ражњатовиќ: Погледнете како се слави во домот на Цеца после раѓањето на бебето

Loading...

Вељко и Богдана Ражњатовиќ денеска ста=наа родители, а убавата вест се слави во домот на Цеца во Белград.
Анастасија на својот Инстаграм профил објави дел од атмосверата во нивниот дом.


Инаку, бебето е родено тешко 3.360 грама, долго е 53 сантиметри и добило оцена 10 по раѓањето. Породувањето било со царски рез, а го извршил докторот кој ја породил Цеца со Вељко и Анастасија.


Тато Вељко, како што јавуваат српските медиуми, присуствувал на породување. Денеска му е роденден и на таткото на Богдана, па тој го доби најубавиот подарок – внукот Жељко.

loading...