Денеска нови над 60 регистрирани заразени од КОРОНА и еден починат

Loading...

Денеска нови над 60 регистрирани заразени од КОРОНА и еден починат

Филипче ќе оди на пред конференција во 15 часот за да соопшти за состојбата со КОРОНА ВИРУСОТ, како и за мерките што по ова прашање ќе се преземат.

Денеска неофицијално дознаваме има повеќе од 60 нови случаи со Ковид-19, а еден пациент е починат протекоа информации од Институт за јавно здравје. Најголем број од новите случаи се регирстирани во Скопје.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...