ДЕНЕСКА ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО, Прогноза за времето, 12.10.2022

Претпладне облачно со повремен локален дожд, а попладне променливо облачно. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со повремен дожд претпладне, а во текот на попладнето променливо облачно.

Утре ќе биде слично како и денеска.

Променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни.

Во Скопје променливо облачно, попладне и до крајот на денот со повремен дожд.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.