Денеска се очекуваа нови цени на горивата

Денеска се очекуваа нови цени на горивата

РКЕ (Регулаторна комисија за енергетика) денеска ќе одржи седница. Се чекаат новите цени на горивата.

Минатата недела, како и таа претходно цените отидоа нагоре.

Цената на нафтата на светските берзи е релативно стабилна во последните 7 дена како што може да се види на графиконот. Според тоа сметаме дека нема да има големи ценовни поместувања.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.