Денеска сончево- еве какво ќе биде времето до крајот на неделава

Loading...

Времето во државата ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.
Минималната температура ќе биде во интервал од девет до 18, а максималната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.


Во Скопје сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската ќе изнесува 15, а дневната ќе достигне до 34 степени Целзиусови.
Во наредните денови следува период на стабилно и топло време. Зголемена облачност се очекува за време на наредниот викенд.

loading...