Денеска 1200 новозаразени и 26 починати од КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Ковид состојба 19.11.2020

Новозаразени: 1198

Тестирани: 3081

Оздравени: 621

Починати: 26

Вкупно дијагностицирани: 51213

Вкупно оздравени: 30204

Вкупно починати: 1423

Активни случаи: 19586

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...