Денес во Охрид ден на жалост

По повод ненадејната смрт на градоначалникот Јован Стојаноски денес во Охрид е прогласен ден на жалост. Сите културни, спортски, забавни и други настани и манифестации се откажани. Во општинската зграда ќе се одржи комеморативна седница, а посмртните останки ќе бидат изложени од 12 до 14 часот во капелата на градските гробишта во Охрид.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.