Денес е вистинска убавица, а погледнете како изгледала Јована Јоксимовиќ на почетокот на кариерата

Својата кариера сопругата на Жељко Јоксимовиќ почнала да ја гради во 2001-ва година кога имала само 18 години.


Јована со години работела на нејзиното усовршување и денес може да се пофали со огромно искуство.


Кога на тоа ќе се додаде нејзиниот шарм и широка насмевка по која е препознатлива, јасно е зошто секогаш е во центарот на вниманието каде и да се појави.
Во 2001-ва година Јована, тогаш како Јаковиќ конкурирала за работа во БК телевизија.
Таа водела кратка емисија посветена на филмот, а еве како изгледала на нејзиното интервју.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.