Денес и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Посебен сообраќаен режим ќе се воведе денес и утре во период од 14:00 до 22:00 часот поради одржувањето на Европското атлетско екипно првенство во националната арена “Тоше Проески“ во Скопје.
За сообраќај ќе биде затворена улицата позади западната трибина на националната арена “Тоше Проески“, соопштуваат од МВР и апелираат граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.