Денес променливо и ветровито со подносливи температури

Во земјава денес времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и грмежи, претежно во јужните делови. Ќе биде значително посвежо и ветровито со умерен, а долж Повардарието со засилен северен ветер. Максималната температура ќе се двужи од 26 до 33 степени Целзиусови.
И во Скопје променливо облачно и ветровито. Ќе дува засилен северен ветер,а температурата ќе достигне до 28 степени.
Во петок се уште ќе има услови за локален дожд. Од сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.