Денес променливо облачно со сончеви периоди

Loading...

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови на повеќе места ќе настапи нестабилно време со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 22 до 33 степени Целзиусови.
И во Скопје и околината слично време, променливо облачно со сончеви периоди и можна попладневна нестабилност. Утринската температура ќе достигне до 18, а дневната до 30 степени.

loading...