Денес сончево со температура до 22 степени

Loading...

Времето денес во Македонија ќе биде претежно сончево со умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 14 до 22 Целзиусови степени. И во Скопје слично време – сончево со умерен северен ветер и максимална дневна температура од 21 степен. Во Маврово и Битола дневната температура ќе достигне до 19 степени, Охрид 18, Кавадарци 21, Крива Паланка 17, Берово 16, Гевгелија 22.
До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе услови опаѓање на температурите. На планините се очекуваат повремени врнежи од снег.

loading...