Денот кога ја започнавте вашата врска го открива хороскопскиот знак на вашата љубов!

Ако сте излегувале на пролет, за време на владеењето на Бик, вашата љубовна врска е стабилна и силна. Истото важи и за оние парови кои влегоа во врска за време на владеењето на мрачната Шкорпија.

Денот кога ја започнавте вашата врска го открива хороскопскиот знак на вашата љубов…

Кажете ни кога сте биле во врска и ние ќе ви кажеме каква е вашата врска во хороскопот:

Овен
На партнерите кои започнале врска во времето на владеењето на Овенот, никогаш нема да им биде здодевно. Меѓу нив секогаш има искри, а решението за сите кавги се наоѓа во спалната соба. На другите, тие веројатно оставаат впечаток дека се на работ на раскинување, но нивната врска е доволно силна и ќе ги преживеат сите несогласувања и разлики. Нема лаги меѓу овие партнери, а искреноста е една од темелите врз кои тие градат силна врска.

Бик
Паровите кои започнале врска во знакот на Бик имаат силна и стабилна врска. Овие односи успешно се спротивставуваат на сите проблеми, а партнерите наоѓаат поддршка едни во други. Никогаш нема да им недостасува нежност и страст. Единствената опасност може да биде фактот дека партнерите целосно се препуштаат на взаемно уживање и ги занемаруваат другите блиски луѓе.

Близнаци
Двете лица чија љубовна врска започна за време на владеењето на Близнаците, пред сè, се добри пријатели и одлични придружници на животот. Тие се расположени за забава и излегување, имаат совршена комуникација едни со други, а отсуството на љубомора е друга доблест на оваа врска. Лошата страна е што партнерите премногу вложуваат во социјалниот живот, така што постои голема веројатност тие да престанат да разменуваат нежности во иднина, а нивната врска би можела да стане само пријателска.

Рак
Оваа врска ќе биде исполнета со нежност и романса, а партнерите нема да можат да бидат разделени долго време. Никогаш нема да им недостасува нежност и топлина, и двајцата сакаат големо семејство со многу деца. Лошата страна е премногу заемна посветеност, бидејќи партнерите не сакаат да одат никаде едни без други.

Лав
Врската започната во знакот на Лав ќе биде полна со драма и страст. Во еден момент, партнерите жестоко ќе се караат, а во следниот момент на повидок ќе биде страсното помирување во спалната соба. Романтични изливи на емоции се чести. Овие парови се обидуваат да се претстават во најдобро светло пред другите, дури и кога има несогласувања меѓу нив.

Девица
Љубовната врска, која започна за време на владеењето на овој знак, се карактеризира со трајност и стабилност. Меѓусебната желба за безбедност ги одржува партнерите цврсто заедно, а искрената и отворена комуникација, како и отсуството на жестоки расправии се само некои од предностите на оваа врска. Партнерите ќе уживаат во интелектуални разговори и гледање филмови. Сепак, на оваа врска може да и недостасува страст, бидејќи партнерите не се склони кон отворено изразување емоции.

Текстот продолжува на страната 2, каде што можете да прочитате за останатите 6 хороскопски знаци.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.