Десерт кој не дебелее – здрави мафини од 3 состојки

Loading...

Состојки:
Малини
2 банани
4 јајца
Подготовка:
Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
Печете 12 минути на 190 °C

loading...