Десерт кој не дебелее – здрави мафини од 3 состојки

Состојки:
Малини
2 банани
4 јајца
Подготовка:
Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
Печете 12 минути на 190 °C

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.