Десет причини зошто мастурбацијата е здрава

Loading...

5. Доколку личноста не е во врска, мастурбацијата спречува легнување со првиот кој ќе налета.

6. Влева потполна сигурност.

7. Таа е одличен третман на убавината. Оргазмот ја подобрува циркулацијата, ослободува од стрес и ја прави кожата сјајна.

Шминката како средство за заведување

8. Можете да се концентрирате само на себе и своето задоволство, без грижа на совест дали некој ќе биде запоставен.

9. Колку повеќе мастурбирате, толку повеќе оргазми ќе доживеете сами, но и со партенрот. Колку почесто тоа го правите, толку послено ќе го препознаете и доживувате.

10. Ако самите можете да си се довете до оргазам, тогаш сте сексуално независни!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...