ДЕТАЛИ ЗА ИЗЛЕТАНИОТ АВТОБУС: Повредени пет албански патници, меѓу нив и малолетник

На 26.06.2021 околу 06.10 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Алинци, автобус со албанска национална ознака излетал од патот.
Во незгодата возачот на автобусот Л.М.(48) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди, додека тројца патници М.Х.(46), Г.М.(37) и 14-годишник, сите од Албанија, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.
Увид извршила екипа од СВР Битола.

Пронајдете не на следниве мрежи: