Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се наставата да ја слушаат онлајн преку компјутер.
Ваквиот начин на следење на наставата можеби си има и свои предности како и мани. Таков е примерот со едно детенце кое што пред компјутер во живо го следел предавањето на својата наставничка, во позадина пред камера сосема гола се појави неговата мајка.
На тоа вознемирено веднаш регираше наставничката и на ученикот му порача да ја исклучи камерата.
Настанот се случил во САД.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.