Децата не смее да се вратат дома, а сестра и има забрана да доаѓа- Цеца оваа информација ја крие од сите!

Loading...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ги почитува мерките за изолација и од својот дом направила вистински карантин.
Вељко со сопругата Богдана е во Тител, родното место на неговата сопруга, додека Анастасија е кај своето момче во Нови Сад, а на сестрата Лидија и е забрането да доаѓа во нејзиниот дом.


-Цеца веќе 14 дена е потполно сама во еден дел од куќата. Дури ни сестра и Лидија не смее да дојде бидејќи пејачката во последниот период многу патуваше па не сака да ризикува. Таа по цел ден гледа вести на телевизија, чита книги и гледа серии, открива извор близок до пејачлата.
Тој додава дека Цеца утехата ја пронаоѓа во верата, па решила да пости за време на велигденските пости.
-Внесува доста витамини и се труди да остане здрава, вели изворот.

loading...