Дечките од БОЈКОТИРАМ го растурија Миленко

Дечките од БОЈКОТИРАМ го растурија Миленко

Миленко често малтретира неистомисленици или некој кој што го ставил на мета, од другата страна на камерите. Тој знае често и „нарачано“ да омаловажува поединци. Притоа чаршијата вели дека тоа е фино „подмачкано“ пред избори.

Вчера во нивната емисија (подолу) се случи веројтано она што меѓу народот се нарекува „со свој камен по своја глава“. Дечките познати од движењето Бојкотирам, на својот канал на социјалните мрежи, ја пуштија емисијата од Миленко Неделковски и реченица по реченица го анализираа она што тој го говори, при што сега тие, поставија прашања на кои Миленко ќе треба да одговори.

Повратак Џедаја – #ДвижењеБојкотирам во ЖИВО

Враќањето во програма на легендата на македонското новинарство, со нов формат но со стари маки – зошто не сме гласале за да влезе во парламент Свињевац. Миленко и други пикантерии вечер во 21:00

Posted by Движење Бојкотирам on Saturday, September 5, 2020

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.