ДИЕТА: За две недели 5 кг ПОМАЛКУ

Овој план на исхрана вклучува 2 циклуси од 6 дена со пауза од еден ден.
Се применува од понеделник до сабота. Во недела има пауза, тогаш треба да готвите супа со многу зеленчук и месо. Циклусот се повторува уште една недела, а повеќе од тоа не се препорачува.
Појадокот е ист секој ден, што значи:
едно овошје (сите овошја се дозволени, освен банана)
чај или кафе без шеќер
1 тост.
Понеделник е најтешкиот ден, бидејќи мора да гладувате малку, за да ви се намали стомакот.
Ручек:
портокал
чаша јогурт (со што е можно помалку маснотии)
салата
2 двопек
2 варени јајца.
Вечера:
чаша јогурт
1 тост,
1 варено јајце.
вторник
Ручек:
портокал
чаша јогурт
салата
2 двопек
250 грама пилешко


Вечера:
јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук (бидејќи секоја вечера е зеленчук – комбинирајте, на пример, еден ден мешавина, друг пат брокула.
Среда
Ручек:
портокал
чаша јогурт
салата
тост
Риба
Вечера:
јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук.
Четврток
Ручек:
портокал
чаша јогурт
салата
тост
250 грама стек од говедско месо
Вечера:
јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук
Петок
Ручек:
портокал
чаша јогурт
салата, тост
150 грама сирење
100-150 грама пилешко


Вечера:
јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук
Сабота
Ручек:
портокал
чаша јогурт
салата
тост
риба или бифтек од говедско месо
Вечера:
јогурт
1 тост
половина кг варен зеленчук
Во недела има пауза, но не смееме да претеруваме со храна. Повторете го циклусот уште еднаш.
Газирани пијалоци, тестенини, слатки и алкохол не се дозволени. Од течности, пијте само вода и чаеви без шеќер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.