Дизелот поскапува за 1.5 денари, побрзајте на пумпите!

Дизелот поскапува за 1.5 денари, побрзајте на пумпите!

Најновата одлука на Регулаторна (РКЕ), е горивата да поскапат од вечерва на полноќ за 3,56 проценти во однос на цените од минатата недела.

Голема промена на цената. Горивата поскапуваат за 3,50 денари

Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за половина денар, цената на Еуросупер БС-98 се зголемува за 1,00 денар по литар гориво. Дизелот оди нагоре најмогу. И ќе се зголеми за денар и половина.

Со тоа Дизелот порасна за цели 5 денари по литар во само две недели.

Нафтата на светскиот пазар расне трета недела по ред

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.