ДИК во 18 часот на седница ќе решава за приговорите

ДИК во 18 часот на седница ќе решава за приговорите

Денеска во 18 часот ДИК ќе одржи јавна седница на која ќе решава по поднесените приговори.

Вкупноп се поднесени 2.141 приговор на партиите за сумирањето и утврдувањето на резултатите од гласањето на изборите. Левица поднесе 1.982 приговори, Алијансата за Албанците и Алтернатива поднесоа 151 приговор, 2 приговора поднесе ВМРО-ДПМНЕ. Додека СДСМ не поднесе приговори.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.