Дилер од Кочани падна во рацете на полицијата

Loading...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против С.С. (40) од Кочани за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.


На 23.12.2017 година во Кочани од страна на полициски службеници, при претрес во домот на пријавениот била пронајдени марихуана.

loading...