Димитров твиташе само на албански јазик

Loading...

Димитров твиташе само на албански јазик

Министерот за надворешни работи Никола Димитров по стапките на Шеќеринска, со скандалозен твит. Само на Албански јазик. Која беше намерата и што напиша не можеме да знаеме. Оти не сите го владеат овој јазик во Македонија.

Некому нешто се заблагодарува, но не е јасно за што.

Прочитајте уште и:

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...