Роналдо од слободен удар го „нокаутираше“ камерманот, едвај остана на нозе (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ал-Наср ја победија Ал-Раеда во 6. коло од саудиската Премиер лига во Бураида со 3:1, а освен голот кој го постигна Кристијано Роналдо, тој беше во центарот на вниманието и поради слободниот удар од кој го удри камерманот зад голот.

Во еден момент Роналдо изведе слободен удар од врвот на шеснаесетникот и шутираше покрај живиот ѕид, но наместо во рамката од голот, го удри камерманот директно во глава.

Несреќниот снимател едвај се држел на нозе откако се држел за камерата.

Роналдо погоди во 78. минута, а Ал-Наср моментално е на петтото место во саудиската лига.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.