Дневен хороскоп за понеделник 1. април 2019

Loading...

ОВЕН
Работа: Можно е на работното поле да имате промени кои не се очекувано, но ќе успеете да се снајдете во сето тоа.
Љубов: Саканата личност внесува тензија во вашиот однос, караниците стануваат секојдневие.
Здравје: Чувствителни бубрези.
БИК
Работа: Ќе имате проблеми јасно да разберете некои наредби кои сте ги добиле од претпоставените, и се плашите да не погрешите.
Љубов: На ова поле ве очекува добар однос со саканата личност.
Здравје: Пад на имунитетот.
БЛИЗНАЦИ
Работа: Сакате да ризикувате, а денешниот ден по тоа прашање би можел да ви биде проблематичен. Внимавајте на можните загуби.
Љубов: Пред вас е нова прилика за познанство кое ќе ви остави силен впечаток.
Здравје: Водете сметка за грбот.
РАК
Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, може да очекувате дека заработката полека ќе ви тргне подобро од денеска.
Љубов: Во односот со брачниот партнер не е се онака како што сакате да биде.
Здравје: Добро се чувствувате.


ЛАВ
Работа: Среќни сте затоа што засега сте постигнале сето она што сте сакале. Пред вас е период во кој ќе успеете да уживате во благосостојба.
Љубов: Ви се допаѓа личност која ви делува како некој кој е сличен на вас по многу работи.
Здравје: Чувствителен стомак.
ДЕВИЦА
Работа: Поволен ден за работни преговори како и за склопување на нови работи, потпишување договори и слично.
Љубов: Можно е партнерот да покажал чувства који долго ги криел во себе.
Здравје: Нервозни сте.
ВАГА
Работа: Имате многу опуштен ден во текот низ кој ќе можете да очекувате доста време за одмор и опуштање. Работата нема да ве заморува.
Љубов: Саканата личност пробува да разговара со вас за се што ја мачи, но вие делувате ладно.
Здравје: Желудникот ви е чувствителен.
ШКОРПИЈА
Работа: Очекувајте нови работни случувања кои ќе ви бидат многу важни за понатамошниот развој и проширување на работата.
Љубов: Ви пречи односот кој го покажува вашиот партнер, и сметате дека во многу работи е неумерен.

Horoscope Astrology Zodiac Stars Constellation

Здравје: Чувствителни дишни патишта.
СТРЕЛЕЦ
Работа: Ве очекува ден во кој ќе ви биде тешко да ги дефинирате што ве очекува на ова поле. Многу работи се неизвесни.
Љубов: Личноста која ви се додворува е некој кој го почитувате, но не сте сигурни дали чувствувате нешто.
Здравје: Проблеми со чувствителност на очите.
ЈАРЕЦ
Работа: Поволен ден за нови планови како и за работи кои се занимаваат со статистика. Сметањата ви одат од рака.
Љубов: Не знаете како да реагирате во караницата со саканата личност, затоа што сте изненадени.
Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.
ВОДОЛИЈА
Работа: Подготвени сте да ги покажете своите амбиции и на работниот план максимално да се активирате за да напредувате.
Љубов: Во текот на денешниот ден ќе се посветите на партнерот, затоа што ви е важно вашиот одност да се подобри.
Здравје: Мали проблеми со кожата.
РИБИ
Работа: Може да очекувате шанса да оставарите значаен успех кој сите ќе го приметат. Работата сега ви е многу важна.
Љубов: Ќе направите она кое го можете за на саканата личност да и покажете колку ви е грижа за неа.
Здравје: Јавете се на лекар поради контрола.

loading...