Доаѓаат дожд и снег: Еве какво време не` очекува до четврток

Loading...

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по котлините во државата. Преку денот пак, ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер, информираат од УХМР.
Во вторник времето во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од југоисточен правец.
Променливо облачно ќе биде во среда. Претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места особено на запад и север со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.
Во четврток исто така ќе биде променливо облачно, а кон крајот на денот ќе има локален дожд.

loading...
Loading...