Доаѓаат пеколни температури, но и пороен дожд- еве какво ќе биде времето во наредните денови

Следува период на постабилно време. Дневните температури од сабота ќе бидат значително повисоки и на повеќе места ќе надминуваат 30 степени.
Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, засилен ветер и појава на грмежи ќе има во недела.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.