Доаѓа пеколно време, па пороен дожд и грмежи- ова е прогнозата на УХМР

Loading...

Утре и во четврток времето ќе биде сончево и многу топло со пораст на дневната температура.
Во петок и за време на викендот во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

loading...
Loading...