Доаѓа промена на времето, по сонцето следува дожд

Loading...

Продолжува периодот на стабилно, претежно сончево и топло време со мала до умерена облачност.
Наутро ќе биде посвежо, а дневната температура ќе биде во благо опаѓање.
Во текот на идната недела ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

 

loading...
Loading...