Додајте ја оваа состојка во вашето турско кафе и подгответе се да бидете воодушевени!

Loading...

Само една состојка може засекогаш да го промени вкусот на вашето кафе
Потребни состојки:
100 грама мелено турско кафе
2 стапчиња ванила


Начин на подготовка:
Ставете го неподготвеното кафе во чиста и сува тегла. Преполовете ги стапчињата ванила, а потоа исечете ги по должина и ставете ги во кафето. Затворете ја теглата и оставете да отстои недела дена. Потоа подгответе го кафето на вообичаениот начин и подгответе се да бидете воодушевени од вкусот!

loading...