Додека семејството ја организира свадбата Лепа Брена размислува само на ова

Loading...

Семејството на пејачката Лепа Брена на големо се подготвува за свадбата на нивниот син Филип со пејачката Александра Пријовиќ.
За таа прилика пејачката откри и што ќе носи на нивната венчавка и вели дека нема трема бидејќи ќе стане свекрва.
-Навистина немам трема, али знам дека морам тоа што ќе го носам да биде отмено и културно, бидејќи оваа ќе биде најгламурозна свадба и очекуваме гости од целиот свет, вели пејачката.
Таа додава и дека нејзината идна снаа ќе има два фустани, но се уште ги нема видено, сето тоа ќе биде како од бајките, а во организацијата учествува целото семејство.
-Сите сме склучени во организацијата и мајката на Филип и јас и семејството на Пријовиќ, но Боба е тој кој нај веќе се грижи за се, додава пејачката.

loading...