Дожд и јужен ветер, УХМР најавува врнежи цела недела

Loading...

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, особено претпладне не’ очекува денес. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб ветер од јужен правец.
Утринската температура ќе се движи до пет до 13 степени, а дневната од 11 до максимални 19 степени.


Во Скопје и околината ќе има слично време. Утринската температура е 9 степени, а максималната дневна 16.
Метеоролозите за вторник најавуваат променливо облачно време, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.
Слично време не’ очекува цела недела.

loading...
Loading...