Дознајте ја вистината за најпопуларната фотографија на Инстаграм: Верувале или не, на неа има само едно обично јајце

Loading...

Фотографијта која во моментов го има најголемиот број допаѓања на Инстаграм прикажува само едно обично јајце.


Имено, неодамна на Инстаграм се појави профилот „world_record_egg“, со само една слика и прилично јасна цел – да го урне рекордот на Кајли Џенер и нејзините 18 милиони „лајкови“ на Инстаграм.
До утрово јајцето „собра“ над 25 милиони допаѓања.

loading...