Доколку јадете доцна навечер, подгответе си вечера со помош на која што ќе ослабнете – нема да сте гладни, а многу ќе ви помогне

Оброкот подгответе го како класична кајгана, исечкајте свеж власец, изматете ги јајцата, па ипржете ги во загреана тава.
Многу од нутриционистите советуваат дека никогаш не треба да си легнувате со празен стомак. Доколку заспиете гладни, многу е поголема веројатноста дека ќе се разбудите уште погладни и дека за доручек ќе изедете многу повеќе калории.
Вака изгледа идеална вечера
Оброкот се подготвува за 5 минути, а сигурно ќе ја поттикне работата на вашиот метаболизам, трошење калории и ќе влијае на вашето слабеење.


Состојки:
– 1 јајце;
– 3 белки од јајце;
– свеж власец;
– 1 лажица магдонос;
– 1 лажица босилок;
– 1 лажица мајчина душица;
– малку сол.
Оброкот подгответе го како класична кајгана…
Овој оброк содржи доволно количина витамини и протеини, па брзо ќе ве засити, содржи само 200 калории.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.