Доктор претепал медицинска сестра, ја давел и и ја скршил раката, а причината е шокантна: Случајот што ја потресе Хрватска

Лекарот кој е осомничен дека пред неколку дена физички нападнал и повредил медицинска сестра на Клиниката за детски болести во Загреб повторно e приведен во полиција на распит, потврдија Хина во полициската управа во Загреб.

Мислев дека е готово, кога ме фати за врат и ме фрли на подот во дворот. Да не скокнеа тие двајца татковци и не го смирија
Доктор претепал медицинска сестра, ја давел и и ја скршил раката, а причината е шокантна: Случајот што ја потресе Хрватска

Од полицијата не можеа да соопштат детали ниту да потврдат дали осомничениот ќе биде задржан, но додадоа дека повеќе информации ќе бидат познати подоцна.

Регионалната јавност вчера беше шокирана од веста дека лекар претепал медицинска сестра во Хрватска, а како што самата изјавила причината било издавањето оправдување за градинката на неговиот син преку линија.

„Беше страшно, децата во чекалната врескаа и плачеа шокирани, мајките исто така плачеа во чекалната, сите беа страшно вознемирени. Мислев дека е готово, кога ме фати за врат и ме фрли на подот во дворот. Да не скокнеа тие двајца татковци и не го смирија, не знам што ќе се случеше. Мислам дека ќе ме удреше ако не навлегоа и не го задржаа. Сите пред децата, родителите и неговото тригодишно дете и неговата сопруга“, изјави претходно за Индекс Рената, претепаната медицинска сестра.

Таа потоа додала дека таму била и неговата сопруга која почнала да вреска, а потоа ја молела да не го тужи. Доктор Анте давел жена која според годините може да му биде мајка и ја фрлал по подот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.