Доктор тврди дека ОВА масло е најдобро за ГУСТАи ДОЛГА коса

Масирате и оставате преку ноќ. И не, тоа не е кокосово масло.
Ентони Јун, козметички хирург од Америка, неодамна на својот TikTok откри кое масло прави чуда за косата
Густата коса е нешто за што многумина сонуваат, а добрата вест е што може да се постигне – и без многу пари и одење на некои специјални третмани. Девојката по име Одри Викторија сподели видео во кое зборува за чудесното масло и тврди дека тоа ѝ помогнало косата да ѝ биде мека, но и погуста – маслото од рузмарин. Д-р Јун го гледаше нејзиното видео и се согласи без многу објаснувања бидејќи некои истражувања откриваат дека маслото од рузмарин може да биде исто толку ефикасно како и Rogaine – медицински производ за раст и густина на косата кој има линија за мажи и жени и е најпопуларен низ САД.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.