Долг од 300 евра бил причина за синоќешните настани во Ѓорче?

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на лице место во населбата Даме Груев, каде беше пронајдено безживотно тело на едно лице, наредена е обдукција, а ќе се вештачи и возилото пронајдено до убиениот.
Според најновите информации 38-годишниот скопјанец Ненад Добраниќ синоќа завршил со прострелна рана во главата, откако во него пукал пријател поради наводен долг од 300 евра.
Соседите и пријателите на убиениот Ненад се во шок и велат дека тој добро се познавал со убиецот кој бил возач во едно од јавните претпријатија.
Полицијата го истражува случајот, а овие информации сеуште не се потврдени.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.