Домашен мелем од само 3 состојки: За 20 дена половината ќе ви биде потенка за 10 сантиметри

Loading...

Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостасува, пробајте го овој домашен мелем од рен.
Станува збор за мелем од познатата руска билкарка д-р. Ирина Стефановска. Клучна состојка е ренот кој помага во слабеењето, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот.
Потребно е:
-125 гр. рен
-3 лимони
-3 лажици мед


Подготовка:
Исецкајте го ренот и ставете го во блендер. Добро измијте го лимонот, исчистете го од семките и исецкајте го. Така исецкан додадете го во блендерот, а потоа додадете го и медот.
Кога се добро ќе се соедини мелемот е подготвен. Мешавината држете ја во тегла во фрижидер. Секој ден два пати дневно со оброк земјате една лажица од мелемот.
Резултатите ќе бидат неверојатни.

loading...