Домашен пијалок кој НАМАЛУВА килограми!

Loading...

Состојки:
1 диња
1 портокал, излупен
½ лажички ѓумбир во прав
¼ чаши афион во прав
½ чаши крем од кокос
½ чаши кокосова вода
¼ лажички куркума во прав
Фил:
¼ чаши кокосово брашно
1 портокал
Инструкции:
Истурете ги сите состојки во сад, а потоа изблендирајте ги додека не добиете мазна структура.
Истурете го пијалокот во чаша, прелијте го со кокосово брашно и украсете со парче портокал.

loading...