Домашна маска за чисто лице

Направете маска за лице од природни состојки.
Потребни ви се 1 лажица мед, 1 шолја чај од камилица и половина мала шолја јаболков оцет.
Измешаје мед и оцет, па додајте камилица, оставете малку да отстои, па нанесете на лицето. Оставете 10-15 минути, па измијте го лицето.
Ќе забележите подобрување во рекордно време, вашето лице ќе биде чисто и убаво.
Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.