Домаќински трик: Како да ги измиете пластичните кутии за да не останат масни?

Loading...

Дали ви се случило да измиете пластична кутија во која имало нешто масно, но садот да не исчисти темелно и да остане масен?
Домаќинка открива лесен трик како побрзо и поефектино да ги исчистите масните пластични кутии.
Наместо веднаш да бришете со сунѓерче, послужете се со следниот трик кој таа го објавила на ТикТок.
Ставете малку детергент за садови во кутијата, додадете топла вода и скинете неколку парчиња кујнски бришач.
Додадете мали парчиња во водата, ставете го капакот и протресете 4/5 минути.
Потоа водата истурете ја во лавабо, а хартијата задолжително фрлете ја во канта.
Со овој трик, хартијата ги упива маснотиите, а потоа вие може уште еднаш да исчистите со сунѓер и да исплакнете.
Видео постапка:

@adikemplerThis hack has saved so many of my Tupperware friends. Try it!!!! ##fyp ##cookingvideos ##cookinghacks ##lifehacks ##hacks ##stainremover ##foryou ##foryoupage

♬ original sound – adikempler

loading...