Дојава за бомба во Белград: Евакуирани 100 вработени

Поради дојава за бомба повеќе од сто вработени денеска се евакуирани од зградата на Градската управа во Белград.
Припадници на специјална единица на српското МВР се на терен, јавија локалните медиуми.
Дојавата за бомба во зградата на Градската управа била добиена околу 8 часот и 30 минути по локално време.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.