Дојава за бомба во Белград: Евакуирани 100 вработени

Loading...

Поради дојава за бомба повеќе од сто вработени денеска се евакуирани од зградата на Градската управа во Белград.
Припадници на специјална единица на српското МВР се на терен, јавија локалните медиуми.
Дојавата за бомба во зградата на Градската управа била добиена околу 8 часот и 30 минути по локално време.

loading...