До пладне сончево, а потоа ќе истурат поројни дождови

Loading...

Денеска времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град. УВ индексот е 7.
Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а максималната дневна ќе достигне 37 степени Целсиусови.
Во Скопје утринска температура 20 степени, а максималната 35 степени.

loading...