ДО ПОЛОВИНА КИЛОГРАМ ДНЕВНО: Овој режим на исхрана овозможува детоксикација и слабеење одеднаш!

Loading...

Ако сте решиле да започнете идеја или да ја коригирате диетата, не само да изгубите неколку вишок килограми, туку и да се чувствувате подобро и да добивате повеќе енергија, сега е вистинското време заради големата количина сезонска храна што ви е достапна, изобилство на овошје и зеленчук, од кои можете да подготвувате вкусни јадења, закуски, но и пијалоци.
Појадок
Голема чаша вода или чај или природен сок. Можете да јадете и пиете овошје и сок колку што сакате.
Ужинка
Голема чаша вода, чај или природен сок. Неколку овошја, по можност комбинирани различни видови. Во зависност од годишното време, најмногу вода содржат – есен / зима: грозје и цитрус; пролет / лето: диња и лубеница.
Ручек
Голема чаша вода пред јадење и чај после јадење. Менито се состои од зеленчук од сурова салата во посакуваната количина, со додавање на оцет, масло, лимон и зачини по желба. Можете да додадете маслинки во салати. Може да јадете секаков вид на суров и конзервиран зеленчук: аспарагус, артишок, целер, зелена салата, моркови, пиперки, краставици, кромид, пченка, соја, домати.
Ужинка
Голема чаша вода или чај или природен сок. Чаша млеко или јогурт или 30 грама сирење или едно овошје.
Вечера
Пијте чаша вода пред и чаша чај после јадење, 100 грама месо (пилешко, телешко) или 150 грама риба (ослиќ) или едно јајце со зеленчук и овошје.
Внимание: Не треба да ја следите диетата во текот на целата недела, бидејќи тоа ќе предизвика нерамнотежа на супстанциите во организмот. Може да се примени обично секој втор ден. И не долго време, туку само повремено.
Важно: Пијте најмалку осум чаши вода на ден, а вашата диета треба да биде богата со храна што содржи многу вода, како што се овошје и зеленчук.
И за крај, имајте на ум дека ниту една диета не е апсолутно добра за вашето здравје. Затоа, пред да преминете на „нова“ диета, побарајте совет од лекар.

loading...
Loading...