Драма еруптира откако се појави полугола жена (фотобомба) додека одеше во живо шпански новинар

Драма еруптира откако се појави полугола жена (фотобомба) додека одеше во живо шпански новинар

Шпанскиот новинар Алфонсо Мерлос е во „жешка вода“ откако убавицата облечена само во прслук влезе во позадината на интервјуто кое го емитуваше од дома. Неговата девојка ова го нарече срамна. Мерлос е новинар, модел и славна личност во Шпанија, но сега неговиот испреплетен приватен живот се распаѓа од шпанските медиуми.

Тој зборуваше како гостин на каналот „Јутјуб држава“ по повик на новинарот Хавиер Негре минатиот петок, кога полугола жена случајно влезе во рамката, предизвикувајќи вилицата на Негри да се подотвори.

Но има уште и не е добро за новинарот што го дава интервјуто: девојката што минува во позадина не е партнерката на Мерлос, поранешната натпреварувачка во Големиот брат Марта Лопез, туку Алесија Ривас, известувач во шпанското ТВ-шоу „Социјалит“.

Корисниците на социјални медиуми кои се во карантин, го нарекоа скандалот „Местото Мелроус“ – асоцирајки на американската сапунска опера. Подолу девојката што се прошета гола:

https://www.instagram.com/p/B-pBqTmo3vy/

Случајните откритија за приватниот живот на луѓето стануваат се почести за време на пандемијата „Ковид-19“, бидејќи многу новинари и познати работат од дома а ги гледаат и следат милиони луѓе кои се наоѓаат под некаков режим на карантин.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.