Драматично скокна бројката на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Македонија (графикон)

Драматично скокна бројката на заразени од КОРОНА ВИРУСОТ во Македонија (графикон)
Како што може да се види последните 24 часа бројката се зголеми за скоро 50 проценти. И изнесува 70. Скопје го презеде водството пред Дебар, а и Охрид го доби својот прв заразен. 

По се што може да видиме деновиве, заразата зема замав.

Прочитајте и ова на иста тема:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.