ДРИТАН МУ ДАДЕ ЦРНОГОРСКИ ПАСОШ НА ДИВАЦ: Владе нагласи дека неговите предци потекнуваат од ЦГ

Ни претставува голема чест и задоволство што имаме можност да му подариме црногорски пасош на една легенда на светската кошарка, како што е Владе Дивац“, изјави премиерот на Црна Гора.

ДРИТАН МУ ДАДЕ ЦРНОГОРСКИ ПАСОШ НА ДИВАЦ: Владе нагласи дека неговите предци потекнуваат од ЦГ

Познатиот југословенски и српски кошаркар Владе Дивац се заблагодари за доделениот пасош.

„И истакна дека тоа многу му значи емотивно, наведувајќи дека неговите предци потекнуваат од Црна Гора и дека со оглед на тоа што последните неколку години ги поминал најмногу во Луштица, Црна Гора му е втор дом“, соопштуваат од Владата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.