Другарот на Артан Груби со полициска значка

Судијата на Основниот суд Прилеп на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на Е.Т. од Битола (24). Притворот ќе се извршува во Казнено поправната установа Затвор Скопје.
Надворешната канцеларија за криминалистички работи вчера поднесе кривична пријава против лицето Е.Т. од Битола поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело – убиство. Делото е казниво по Кривичниот законик на Република Македонија и тоа по член 123, став 2, точка 4.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.